17 Şubat 2019 Pazar
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Son Yorumlananlar
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Bugün bana yarın sana lazım olacak nedir? ADALET GENE ADALETTİR

Unutma !
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
YAPMAYIN EFENDİLER!
Elit Gazete
Tarih: 20.12.2017 09:14:24 / 562okunma / yorum
Nermin Aydınlı

YAPMAYIN EFENDİLER!

              

İnişli çıkışlı, acılı kederli yine bir yılı geride bırakacağız! Toplumsal çıkmazların dışında bireysel yaşam kimimiz için şaşalı, kimimiz için vasat, kimimiz içinse içinden çıkılmaz günler, haftalar, aylar olmuştur! Hafızamızı zorladığımızda da hatırlamak istemediğimiz veya unutmak istemediğimiz pek çok olaya tanık olmuşuzdur.

İyi veya kötü bir yıl yine geçecek yeni yılda yine hayallerimiz, umutlarımız, beklentilerimiz olacak, olmalıdır da! Yoksa yaşam çekilmez bir hale gelir ki toplumsal travmalara neden olur… Umarım bireysel herkesin ne dileği varsa kimseye zarar vermeden, hak, hukuk, adalet çerçevesinde amacına ulaşır!

Bireysel mutluluğumuzu, hüznümüzü yaşarken sorularla başlayalım ve derdimizi birlikte paylaşalım!

Ne olacak dünya´nın hali?

ABD başkanı Tramp´ın en son Kudüs açıklamasıyla ortalık darmadağın oldu. Hızla toplanan İslam ülkelerinin ortak bildirisi ne kadar etkili oldu ki, ABD tanımayacağını söyledi.

Peki, Filistin topraklarına İsrail nasıl girmişti ve bugün Kudüs İsralin başkenti neden sayılıyordu? Ne yapılmak isteniyor? Sırf Siyonizm´e hizmet için dinler arası savaş mı planlanıyor?

SİYONİZM NEDİR? XIX. yüzyılın sonlarında, çeşitli ülkelerde yaşamakta olan kentsoylu Yahudilerce bir ideoloji olarak ortaya atılan ve Filistin´de bir Yahudi devleti kurmayı amaçlayan akım. Yahudi milliyetçiliğidir! (Kaynak sözlük)

Kapitalist ekonomiler yoksa yeni yıkımlara mı ihtiyaç duyuyor?

Malum olduğu üzere en yakın tarihi olaylar Ortadoğu örneğidir. ‘Demokrasi geliyor´ denilerek kana bulanan, çökertilen devletler, yaşanan acılar ve bunun öncüsü yine emperyalist güçler tarih sahnesinde! Küreselleşmenin dayatılması ‘ülkelerin gidişatını bizler belirleriz´ anlamı taşıyor ki yakınımızda oynanan bu oyunlar yani  küreselleşme dayatması ülkemizi hayli zora sokacağa benziyor!

Ne olacak ülkemizin hali?

Ülkemizde büyütülüp, paraları ekranlardan ballandırılarak anlatılan ve şimdi ülkemizi zora sokan Zarrab davasını izleyip göreceğiz derken rüşveti-rüşvetleri her kim almışsa, kimin bu işlerde parmağı varsa hukuk karşısında hesabını vermelidir!

Zengin daha zengin, fakir bir lokma ekmeğe muhtaç olurken 2018´i çalışan, emekli, fakir, fukara nasıl geçireceğim derdindeyken açıklanan enflasyon, büyüme, tefe, tüfe vs.lerle sendikaların istedikleri artışlar ile hükümetin uygun gördüğü artış oranlarıyla bakalım nasıl bir yıl olacak?

Dışarı ile uğraşırken, İçerde her soruna el uzatan partili Cumhur reisimiz şimdiden 2019 seçimlerinin mitinglerini yapmaktadır. Hükümet her yerde muhalefet partisini ve parti liderini diline dolamış ve yakışmayan üsluplarla siyaset alt üst olmuştur.

Ülkemizin dışarıda ki itibarı hepimizi bağlar, eğer ülkemiz tehlike altındaysa sağcısı, solcusu tek vücut oluruz. Lakin ülke içinde seviyeli siyaset yapılmadığı sürece kutuplaşmalar, ayrışmalar kaçınılmaz olur!

Ülke içinde birilerinin yani emperyalist güçlerin ve onların uşaklarının istedikleri kaos yaratmaksa işte o zaman hepimizin vay haline! Nasıl Suriye, Irak, Mısır vs.lerde ölümler hiç kimseyi ayırmadıysa bizim Türk, Kürt, Alevi, Sünni, ne türlü inançtan olmamızı da kimse dikkate almaz.

Acılarımız ortak, sevinçlerimiz ortak nasıl yaşamışsak bugünde kapitalizmin oyununa gelmeyelim. Burada en çok siyasilere görev düşmektedir ki, sistemimizin değişmesi için bu olumsuz dil kullanılıyorsa, insanların algılarıyla oynanıyorsa yanlış yol izleniliyor demektir!

Yapmayın efendiler!

Dünya ne ile uğraşırken bizler nelerle uğraşıyoruz!

Eğitim, öğretime, işsizliğe, çiftçiye, esnafa, hayvancılığa, tarıma, ormanlarımızın talanına, insanların nasıl yoksullaştırıldığına değinmeyeceğim ama siz siyasilerin hareket ve tavırlarını da hoş göremeyeceğim!

Muhalefetin ortaya çıkardıklarını yanlış varsa, araştırmak, incelemek hükümet olarak göreviniz, göreviniz oturduğunuz koltukların size kazandırdığı gücü korkutma, tehdit etme gibi davranışlarla kullanmanız yüce devletimizin itibarını zayıflatır!

Parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ülkemiz için uygun olmadığı daha geçilmeden fiilen yürütülen partili cumhurbaşkanının ne kadar tarafsız olabileceğini ortaya koymuştur!

Bu sevdadan vazgeçilmeli ve hukuk kurallarının işletilerek halkın özgür iradesi parlamenter sistemde güçlendirilmelidir.

Tek adam seçimi ülkemizin geriye gidişidir!

SON SÖZÜM: Ülkemizde; İnsanların sıkıntılarını çözün, insanların huzurunu, mutluluğunu sağlayın! Vatanını seven değer veren bu insanlar bunca eziyeti, bunca sıkıntıyı ülkeyi dönüştürmeniz için çekmiyor! Onların akıllarıyla alay etmeyin. Seviyeli dille eleştirin, hiç kimseyi ötelemeyin. Gelir adaletsizliğini düzeltin. İnsanların manevi duygularını kullanmayın. Ortak akıl her zaman iyidir. Muhalefet bu ülkenin teminatıdır. Bugün güç bizde diye güvenmeyin, bir de ilahi gücün olduğunu da aklınızdan çıkarmayın!

2018´de bunları istiyoruz çok mu istedik?

Biz Türk Milleti olarak aklımızı kullanalım, doğrulukla, dürüstlükle vatanına, milletine çalışanlardan olalım!

2018 ÜLKEMİZE VE DÜNYA´YA HUZUR VE BARIŞ GETİRSİN…

19.12.2017

Anahtar Kelimeler: YAPMAYIN, EFENDİLER
Yazarın Diğer Yazıları
KADININ İNSAN HAKLARI! (05 Aralık 2018 - Çarşamba)
BİR YILDIZ DAHA KAYDI! (14 Kasım 2018 - Çarşamba)
ŞİKAYETİM VAR! (28 Eylül 2018 - Cuma)
Kaybeden yine vatandaş! (12 Ağustos 2018 - Pazar)
BİZE BİZDEN BAŞKA DOST YOK! (21 Mayıs 2018 - Pazartesi)
SON TAHLİLDE! (10 Nisan 2018 - Salı)
SAHİ NEYDİ DOĞRU OLAN? (19 Şubat 2018 - Pazartesi)
YA ÇARE OLUN, YA ÇEKİP GİDİN! (19 Ocak 2018 - Cuma)
BİLMEDİĞİMİZ YAŞAMLAR! (28 Kasım 2017 - Salı)
BU ÇOCUKLAR HEPİMİZİN! (30 Ekim 2017 - Pazartesi)
VATAN KUTSALDIR! (30 Eylül 2017 - Cumartesi)
BU GEMİDE HEPİMİZ VARIZ! (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
BEĞENİN VEYA BEĞENMEYİN! (06 Ağustos 2017 - Pazar)
Tehlikenin farkındayım ya siz? (31 Temmuz 2017 - Pazartesi)
ADALETİN RENGİ OLMAZ! (23 Haziran 2017 - Cuma)
Dünya kurtarılabilir mi? (06 Haziran 2017 - Salı)
NERDEN NEREYE! (24 Mayıs 2017 - Çarşamba)
NEDEN CHP? (16 Mayıs 2017 - Salı)
HALA GEÇ KALMIŞ DEĞİLİZ! (27 Nisan 2017 - Perşembe)
İnsanlar Makamla Onur Kazanmaz! (13 Nisan 2017 - Perşembe)
İYİ DÜŞÜNELİM! (01 Şubat 2017 - Çarşamba)
PANDORA´NIN KUTUSU! (15 Aralık 2016 - Perşembe)
BU HANGİ VİCDANA SIĞAR! (05 Aralık 2016 - Pazartesi)
Sayfa: