19 Şubat 2019 Salı
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Son Yorumlananlar
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Bugün bana yarın sana lazım olacak nedir? ADALET GENE ADALETTİR

Unutma !
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
YA ÇARE OLUN, YA ÇEKİP GİDİN!
Elit Gazete
Tarih: 19.1.2018 09:47:32 / 543okunma / yorum
Nermin Aydınlı

YA ÇARE OLUN, YA ÇEKİP GİDİN!

Yıllardır Türkiye Cumhuriyetinin bir yurttaşı olarak ülkemizde ne olup bitiyor, doğru ve yanlışları dile getirmeye çalışırım! Haklının yanında haksızın daima karşısında oldum ve olmaya da devam edeceğim!

Yıllardır bu ülke kan ağladı, göz yaşı dursun derken daha da kana bulandı! Nedir ne değildir aklımız ermedi. Vatan kutsaldı, hainlere fırsat asla verilemezdi şanlı tarihimizle hep övündük, Çanakkale´yi, Dumlupınar´ı ve vatanın her bir köşesinde ki kahramanlıkları vatan aşkıyla yananları bu millet unutmadı ve unutmayacakta!

Tekrar tekrar aynı şeyleri yazmak her ne kadar doğru değilse de unutulan geçmişi de hatırlatmak eli kalem tutanın borcu değil midir?

İnsanız ve çok çabuk unutuyoruz, günümüzde ki yanlış gidişatı bırakıp, geçmişe yüklemeye çalışıyoruz olup biteni! İnsanız elbet, yanlışımızda, doğrumuzda olacaktır. Olacaktır da yanlışı ifade ederken nasıl oluyor da doğru olarak algılayabiliyoruz?

Bu ülke tarihinde yeniden doğarken hainlerle, işbirlikçilerle savaşırken bugün gözlerimize mil çekilsin diye kanlarını, canlarını vermediler…

Ne yazık ki hainler yine pusuda!

Kazan fokur fokur kaynıyor!

Biz vatandaş olarak perde arkasında, önünde ne var ne yok bilemeyiz. Bildiklerimiz sadece bize sunulan onu da anlayabilirsek elbette!

Zor süreç içte ve dışta ülkemizin yaşadığı! Bu millet vatanının hiç tavizsiz yanındadır! Fakat siyasilerin samimi olması gerekmez mi? Herkes endişeli, herkes yarınına umutla bakmıyor, çoluk çocuk tehlikede, borç yakadan değil artık kapıdan bacadan aşmış, zengin milyar dolarlarla ticaret, yatlar, katlar, villalar derken, daha çok para, yoksul da bir lokma peşindeyken ülkenin siyasi gidişatından ne beklenebilir ve ya ne kadar bu halka umut verebilir?

Bir türlü sınırımızda olup bitenler çözülemedi ve ülkemizi de ciddi tehlikeye sokmaktadır. Amerika ile olan dostluğumuzun birden bitivermesi, Rusya ile olan ilişkilerimiz, PKK´nın uzantısı YPG´ye her iki ülkenin silah vermesi yani kısaca dış politikamızın belirsizliğine bir türlü aklımız ermiyor!

 

Seçim heyecanı şimdiden sarmış görünüyor partileri ve liderlerini!

Parti içi meseleleri her ne kadar partileri bağlasa da seçmene güven vermek zorundadır. Bir şekilde kadrolar gerek liderlerin iradesiyle, gerekse delegelerinin seçimiyle oluşur ve seçim atmosferinde çalışmalarını, güçlerini yansıtırlar…

Bir Partili Cumhurbaşkanı şimdiden seçimlere hazırlanmaya başladı ki başkanlık sisteminin yani tek adamlığın bizim ülkemiz ve bu toplum için uygun olmadığını açıkça ortaya seriyor!

Üslup sert, konuşmalar ayrıştırıcı, toplumun derdine derman olacak uygulamaların değil, yaraları derinleştirecek şekilde siyaset izlendiğini söylersek yanlış olmaz!

Yandaşlık, çıkarcılık almış başını gidiyor! Kim dost, kim düşman belli değil. Çıkarı olan fark etmez düşüncesi, inancı bir bakmışsın yan yana gelebiliyor!

Hele hele çocuklar ve kadınlar üzerinde oynanan kirli oyunlar gittikçe çoğalmakta ve toplumda bu konuda duyarsızlaşmaktadır! Burada ki en büyük sorumluluk Milli Eğitime, Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığına, Adalet Bakanlığına ve Diyanet İşleri Başkanlığına düşmektedir!

Peki, neler yapılıyor?

Görünen o ki, çağ atlayamamışız! İleri teknoloji ve gelecek ile ilgili çalışmalar yerine nasıl bir anlayışın hakim olması için uğraşılıyor. Milli Eğitimce onay verilen kitaplar ile diyanetin açıklamaları ile çocuklar çarpık ve sapık düşünceler taşıyanlarla yüz yüze geliyor.

Çocuklar tehlikede farkında mısınız?

Skandal haber ( son 5 ayda 115 hamile çocuk) ile sadece bilinen ya bilinmeyenler karanlık odalarda sessiz çığlıklar eğer önlem alınamazsa devam edecek ne yazık ki!  "Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır."(M.Kemal ATATÜRK)

Ey siyasiler sizler koltuk sevdasına düşmüşken bu millet ve gelecek nesiller karanlık zihniyetlere alet oluyor! Bu insanlar harap olup gidiyor. Ana, babalar endişeli…

Hakkınız yok hayallerimizi çalmaya,

Hakkınız yok yarınlarımızı karartmaya,

Bizim size sözümüz var cennet vatanımızda gözyaşları dininceye dek hak, hukuk, adalet diye bağırmaya!

Karanlık ancak adalette aydınlanır!

SON SÖZÜM: Sakın bu insani haykırışı siyaset diye algılamayın sakın(!)Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.(Hz.Muhammed) hadisiyle bir yurttaş olarak görevim ve insani vazifemdir!

Hiç kimsenin bu milleti koyun sürüsü gibi görmeye hakkı yoktur! Ya çare olun, ya çekip gidin…

19.01.2018

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: ÇARE, OLUN, ÇEKİP, GİDİN
Yazarın Diğer Yazıları
KADININ İNSAN HAKLARI! (05 Aralık 2018 - Çarşamba)
BİR YILDIZ DAHA KAYDI! (14 Kasım 2018 - Çarşamba)
ŞİKAYETİM VAR! (28 Eylül 2018 - Cuma)
Kaybeden yine vatandaş! (12 Ağustos 2018 - Pazar)
BİZE BİZDEN BAŞKA DOST YOK! (21 Mayıs 2018 - Pazartesi)
SON TAHLİLDE! (10 Nisan 2018 - Salı)
SAHİ NEYDİ DOĞRU OLAN? (19 Şubat 2018 - Pazartesi)
YAPMAYIN EFENDİLER! (20 Aralık 2017 - Çarşamba)
BİLMEDİĞİMİZ YAŞAMLAR! (28 Kasım 2017 - Salı)
BU ÇOCUKLAR HEPİMİZİN! (30 Ekim 2017 - Pazartesi)
VATAN KUTSALDIR! (30 Eylül 2017 - Cumartesi)
BU GEMİDE HEPİMİZ VARIZ! (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
BEĞENİN VEYA BEĞENMEYİN! (06 Ağustos 2017 - Pazar)
Tehlikenin farkındayım ya siz? (31 Temmuz 2017 - Pazartesi)
ADALETİN RENGİ OLMAZ! (23 Haziran 2017 - Cuma)
Dünya kurtarılabilir mi? (06 Haziran 2017 - Salı)
NERDEN NEREYE! (24 Mayıs 2017 - Çarşamba)
NEDEN CHP? (16 Mayıs 2017 - Salı)
HALA GEÇ KALMIŞ DEĞİLİZ! (27 Nisan 2017 - Perşembe)
İnsanlar Makamla Onur Kazanmaz! (13 Nisan 2017 - Perşembe)
İYİ DÜŞÜNELİM! (01 Şubat 2017 - Çarşamba)
PANDORA´NIN KUTUSU! (15 Aralık 2016 - Perşembe)
BU HANGİ VİCDANA SIĞAR! (05 Aralık 2016 - Pazartesi)
Sayfa: