19 Şubat 2019 Salı
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Son Yorumlananlar
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Bugün bana yarın sana lazım olacak nedir? ADALET GENE ADALETTİR

Unutma !
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
NERDEN NEREYE!
Elit Gazete
Tarih: 24.5.2017 22:11:02 / 516okunma / yorum
Nermin Aydınlı

 

NERDEN NEREYE!

 

Ülkemiz hala açmazın içinde ve gelecekten insanlar kaygılı! Tekrar tekrar değinmeyeceğim aslında herkes neler olup bitiyor az çok farkında! Her ne kadar farkında olsa da ne yazık ki ekmek davası nedeniyle yürekler suskun, gözler korku dolu!..

Veya ‘bana dokunmayan yılan binyıl yaşasın´ düşüncesi içinde!

Nerden nereye?

Osmanlının son dönemleri her yer işgal altında, bir bir emperyalist güçler İl´lere yerleşme, pay etme derdinde. Her neyse az çok tarih bilgisi olmayanlar için anlatıldığı kadar diyelim velhasıl koskoca bir imparatorluk düşman çizmesi altında yok olup gitmekte…

Bu gidişata dur diyecek olan vatan ve millet aşkı ile yanan Osmanlı paşası ve silah arkadaşları ülkenin her bir tarafında yüreklenen halkla tüm güce, içte ve dışta ki hainlere karşı bir avuç silahla koskoca inanmış yürekleriyle küllerinden bir ulusun doğuşu başarılıyor ki, adı da Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Ulusu oluyor!

Nerden nereye dedik ya, tarihin derin anlatımına girmeden bağımsız, özgür bir yurttaş kimliğini almış kadın, erkek, çoluk çocuk bugünkü durumunu kime ve kimlere borçlu olduğunu unutmasın!

Halkın iradesini yansıtan bir meclis ve gümbür gümbür kendini kanıtlamış bir millet ne kadar gurur verici bir tablo değil mi?

Ve bir ulusun doğuşunu gerçekleştiren Mareşal ve Gazi unvan´ını alarak mazlum milletlere cesaret veren Mustafa Kemal ATATÜRK´Ü, silah arkadaşlarını, isimsiz binlerce kefensiz yatan şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

O günden bu güne geldiğimizde durum pek iç açıcı değil. Yandaşlığın, seviyesizliğin en üst seviyede yaşandığı, eleştiri boyutları dışında hakaret içeren sözlerle bir milletin liderine ve onun şahsında insanlık değerlerine çirkin ithamlarda bulunulması ‘neye ve kimlere hizmet için yapılıyor´ acaba demekten kendimi alamıyorum!

Bu tür insanlar, ancak yüreklerden silmek yerine daha çok değerlerimize, milletimize ve kurucumuz büyük önder ATATÜRK´e sahip çıkılması gerektiğini hatırlatmış olurlar!

Kötü söz sahibinin karakterini, kişiliğini ortaya koyar!

Ülkenin başına bela olan ve halen olmaya devam eden PKK´dan sonra FETÖ nedir, ne değildir, FETÖ´CÜ, kimdir, kim değildir(?) hala çözülmüş değil! Olanları şaşkınlıkla izlerken ilgisi olanlar elbette ki cezalarını çekmeliler. Fakat ilgilerinin olamayacakları düşünülen (Atatürkçü, yurtsever) birçok insanın FETÖ ile ilişkilendirilmesi gerçekten şaşkınlık verici!

Sırf muhalif oldukları için mi yoksa bunca yaşananlar?

Yapmayın herkesin aynı düşüncede olması, tekdüze düşünmesi, aynı fikir ve görüşü savunması, paylaşması tabiata aykırıdır!

İnsanlık onuru maalesef ayaklar altına!

Ankara Yüksel caddesinde İnsan Hakları Anıtı günlerdir kamuoyunda yer aldı. Anıtın önünde ekmeğinin derdine düşen iki kişi 75 gündür açlık grevinde. Tekrar ediyorum gerçekten hainlerle işbirliği olanlar cezalarını çekmelidirler. 

Lakin yapılan eza, cefa ne insanlığa, ne demokrasi anlayışına ne hak ve hukuka ne de adalete sığar!

Varsayalım suçlular(!) Peki bu tür davranışı hak ediyorlar mı? Ülkemize daha fazla demokrasi gelecek nutukları atılırken analar, kadınlar yerlerde sürüklenerek, polis postallarının altında, insanlık ayıbı bu davranışları lütfen biri izah etsin?

Toplantı, gösteri, ifade özgürlüğü çoğulcu demokrasinin gereğidir. Karşı saldırı olmadığı sürece devlet hoşgörüyle yaklaşmalı ve orada olan vatandaşların güvenliğini sağlamalıdır!

Adalet bir gün herkese lazım olacak!

İyiliği emreden İslam dini “ Cennet anaların ayakları altındadır” hadisinde evlatların analarına göstermeleri gereken saygıyı, sevgiyi ve itaati işaret eder! Ne yazı ki yerlerde sürüklenen bir ana, bir eş bir başka evlatların ayakları altına alınmakla hem insani hem de Allah´ın emrine aykırı davranış içinde bulunmadıkları söylenebilir mi?

İyiliği, adaleti emreden İslam dini zalimi, zulmü hoş görmez! Muhakkak iyiliğinde, kötülüğünde hak karşısında karşılığı olacaktır!

“Ben size şu iki zayıfın hakkını haram kılıyorum: YETİM ve KADIN!(Hz. Muhammed s.a.v)

‘Doğruluktan sonunda ölümde olsa yine ayrılma. Sadık ol!(Hz. Ömer)

‘Kalplerin gafletine, gözlerin uyanık olması fayda vermez! (Hz. Ali)

İktidar da olanlar ve tüm siyasiler bir kez daha düşünün nerden geldik nereye gidiyoruz?

Modern, çağdaş bir anlayışla aydın bir Türkiye´ mi, yoksa Ortadoğu gibi acılarla, ölümlerle emperyalist güçlerin oyuncağı haline gelen bir ülke mi olacağız?

Birlik ve beraberlikle yurttaşlara eşit davranmak devletin başarı temellerinden en önemlileridir!

SON SÖZÜM: Bir kadın olarak bana özgürlüğümü veren Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´E saygıyı, bir anne olarak annelik haklarımı korumasını, bir yurttaş olarak hak, hukuk ve adaletin yerine gelmesini, ülkemde barış ve kardeşliğin hâkim olmasını devletimden bekliyorum!

24.05.2017

 

 

Anahtar Kelimeler: NERDEN, NEREYE
Yazarın Diğer Yazıları
KADININ İNSAN HAKLARI! (05 Aralık 2018 - Çarşamba)
BİR YILDIZ DAHA KAYDI! (14 Kasım 2018 - Çarşamba)
ŞİKAYETİM VAR! (28 Eylül 2018 - Cuma)
Kaybeden yine vatandaş! (12 Ağustos 2018 - Pazar)
BİZE BİZDEN BAŞKA DOST YOK! (21 Mayıs 2018 - Pazartesi)
SON TAHLİLDE! (10 Nisan 2018 - Salı)
SAHİ NEYDİ DOĞRU OLAN? (19 Şubat 2018 - Pazartesi)
YA ÇARE OLUN, YA ÇEKİP GİDİN! (19 Ocak 2018 - Cuma)
YAPMAYIN EFENDİLER! (20 Aralık 2017 - Çarşamba)
BİLMEDİĞİMİZ YAŞAMLAR! (28 Kasım 2017 - Salı)
BU ÇOCUKLAR HEPİMİZİN! (30 Ekim 2017 - Pazartesi)
VATAN KUTSALDIR! (30 Eylül 2017 - Cumartesi)
BU GEMİDE HEPİMİZ VARIZ! (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
BEĞENİN VEYA BEĞENMEYİN! (06 Ağustos 2017 - Pazar)
Tehlikenin farkındayım ya siz? (31 Temmuz 2017 - Pazartesi)
ADALETİN RENGİ OLMAZ! (23 Haziran 2017 - Cuma)
Dünya kurtarılabilir mi? (06 Haziran 2017 - Salı)
NEDEN CHP? (16 Mayıs 2017 - Salı)
HALA GEÇ KALMIŞ DEĞİLİZ! (27 Nisan 2017 - Perşembe)
İnsanlar Makamla Onur Kazanmaz! (13 Nisan 2017 - Perşembe)
İYİ DÜŞÜNELİM! (01 Şubat 2017 - Çarşamba)
PANDORA´NIN KUTUSU! (15 Aralık 2016 - Perşembe)
BU HANGİ VİCDANA SIĞAR! (05 Aralık 2016 - Pazartesi)
Sayfa: