19 Şubat 2019 Salı
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Son Yorumlananlar
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Bugün bana yarın sana lazım olacak nedir? ADALET GENE ADALETTİR

Unutma !
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
NEDEN CHP?
Elit Gazete
Tarih: 16.5.2017 14:06:03 / 605okunma / yorum
Nermin Aydınlı

NEDEN CHP?

Ülke gündemini bugüne kadar sizlerle paylaşırken ATATÜRK´e minnetim ve büyük sevgimden dolayı ana muhalefet partisi CHP´yi de yazmamak olmaz diyerek oturdum bilgisayarın başına…

CHP Genel Başkan Sn. Kemal KILIÇTAROĞLU partisinin etkili Milletvekillerini ve tüm örgütlerini seferber ederek referandum sürecinde doğru ve toparlayıcı bir yol izlemiştir!

Çok kritik bir yüzdeyle kabul edilen Anayasa referandumu sonrası ne olacak derken gözler CHP´ye yöneldi.% 49 bloğunun sorumluluğu üstünde olan CHP parti içi tartışmalarla ‘daha kendi içlerinde bile anlaşamıyorlar´ izlenimini veren medya neden bu konu üstünde duruyor hiç düşünüldü mü?

CHP dahil hayır bloğunda umutsuzluk yaratıp CHP´yi etkisizleştirmek amaçlı yaratılan bu birbirine düşürme hareketi aklı selim davranışlarla muhakkak atlatılacaktır!

Genel başkan dahil görevde bulunan her kademede ki yetkililer partililerini galyana getirecek söylemlerden kaçınmalı ve yumuşak, toparlayıcı bir dil kullanmalıdır.

CHP Mustafa Kemal ATATÜRK´ün emaneti ve CHP´nin koltuğunda oturan kim olursa olsun makamın ağırlığını hissetmeli ve üyeleri de o makamda bulunan her kim olursa olsun başkanına saygı göstermelidir!

Parti içi demokrasi ve düşüncelere saygı çerçevesinde elbette eksik söylemler olabilir olmasına da bu denli ayrıştırıcı ve öteleyici tavırlar CHP´nin küçülmesine neden olduğu gibi bu işten medet umanların da işine geleceği unutulmamalıdır!

Ülke uçurumun eşiğinde iken şu an parti içi iktidar olma mücadele zamanı değil diye düşünüyorum!

CHP 2019 seçimlerine eğer iç çekişmelerle girecekse %49 Hayır´cılar dahil kendi seçmen kitlesini de umutsuzluğa iterek ülkenin dönülmez sürecine de yardım etmiş olur!

CHP; Demokratik bir şekilde parti içinde ağırlıkta olmadığı bölgelerden de ayrıştırmadan, ötelemeden, ‘ben değil biz´ anlayışı içinde kuruluş felsefesine uygun her kesimi kucaklayacak şekilde, MYK, Parti Meclisi dahil CHP´nin, il, ilçe ve beldelerde her bir göreve aday olacak partilileri çoğulcu anlayış içinde gerekli yerlerde atama, gerekli yerlerde önseçimle parti örgütlerini oluşturmak zorundadır. CHP Olağan kurultay şenlik havası içinde demokratik bir şekilde yapıldıktan sonra iç çekişmelerin son bulmasıyla seçilen Genel Başkanın etrafında kenetlenerek karar alma mekanizmaların da olan parti yönetimi en üst tavandan, en alt tabana kadar ‘var olma veya bu sistemin yok olma´ süreci olan 2019´a çok iyi hazırlanmalıdır!

Oluşturulan MYK ve Parti Meclisi ile birlikte sıralamaya girmiş milletvekili adayları gönüllüleri de bölgelerde görevlendirilmeli il, ilçe ve belde örgütleriyle sistemli bir çalışma yürüterek raporlar düzenli bir şekilde genel merkeze ulaştırılmalıdır.

Bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK CHP´yi neden kurmuş hiç düşündük mü?

Cumhuriyet Halk Partisi´ne bu ülkenin ihtiyacı her zamankinden daha fazladır!

Türkiye´nin sanayisi, tarımı, hayvancılığı yok olmuş, üretmeden tüketime zorlanmış, beton yığınları gelişme olarak algılanmış, yoksulluk orta kesimi de sarmış, zengin olanların haddi hesabı sorulmaz olmuş, komşularıyla sorunları aşamamış, ülkeyi göçmen yurdu yapmış, eğitim seviyesi düşmüş, okuma oranı en alt seviyelere gelmiş, iş bulmak hayal olmuş, emeklinin hali perişan, gazeteci, yazar, aydın düşünceden zindanlara dolmuş ve ülkenin kurumları bir bir varlık fonuna aktarılmış bir Türkiye varken umutsuz halka umut olabilecek güçlü bir muhalefetin umut olması gerekmiyor mu?

İç çekişmeler ‘çok seslilik ve demokrasi gereği´ diye düşünsem de bu şartlarda CHP´yi planlı bir yok etme operasyonu olduğu düşüncesindeyim!

Eksiklikler, hatalar ve yapılan yanlışlar partiye mal edilmemelidir. Üst üste seçimlerin kaybedilmesi tek bir kişiye yüklenemez. Haydi;  başarısız ve yetersiz bir genel başkanlık dönemi geçti/geçiyor diyelim bu haksızlık değil mi?

Çünkü CHP ile ilgili süregelen negatif düşüncelerin etkisi de göz ardı edilmeden MYK, Parti Meclisi, İl, İlçe belde teşkilatlarının yanı sıra hatta üyelerle birlikte partiliyim diyen herkes bu başarısızlıktan sorumlu değil midir? 

Cumhuriyetin kurucu iradesi CHP´yi yıpratmaya kimsenin hakkı yoktur!

Parti içi disiplin kesinlikle sağlanmalıdır. Eleştiriye açık olunmalı fakat küçük düşürücü ve parti değerlerini yok edici hareketlerden kaçınılmalıdır! Kimse kimseyi sevmek zorunda olmasa da aynı yolda yürüyenler birbirine saygı göstermek zorundadır!

Masa başı teorik analizler yerine bölgelerde örgütlerin sorumluluğunda CHP´ye gönül vermiş partililerin konuşup tartışabileceği toplantılar sık sık düzenlenmeli ve bu toplantılarda vatandaşın düşünceleri dinlenmelidir.

CHP tabanının endişelerini gidermek zorunda olup güven temin etmelidir!

Ülkenin sorunlarına yönelecek CHP halkın umuduna umut katmak zorundadır yoksa vebalin altından kalkamaz!

Zaman hızla akıp giderken daha süreç var deyip rehavete kapılmadan Olağan kongreden sonra adaylarını tartışmaya meydan vermeden belirleyip örgütlerini sahaya indirmelidir.

Neden CHP?

Türkiye Cumhuriyetini kurma ve ülkemizin en köklü partisi olma özelliğine sahip olan CHP ayrıcalıklı tarihsel mirasıyla çağdaş sosyal demokrasinin değerleri olan ‘özgürlük, eşitlik, dayanışma, emeğin üstünlüğü, gelişmenin bütünlüğüne inanan uluslar arası faaliyetlerini sürdüren sosyal demokrat bir partidir.

Çağdaş, ileri bir toplum yaratmak için kurulan bir partidir!

Tüm toplumsal kesimleri temsil eden ulusal bir partidir!

Çünkü, Bu ülkenin gidişatına dur diyebilecek tek partidir CHP!

Lüksü yoktur koltuk sevdası ile sen, ben kavgasına, Lüksü yoktur o´nu bu´nu yok saymasına, lüksü yoktur bu ülke sorunları çığ gibi büyürken arkasını dönmesine!

Ülkenin geleceği için umut dolu bir vizyon koyması gereken CHP sosyal demokrat yol haritasıyla kuruluş felsefesi gereği Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmak zorundadır!

Özellikle geçmişten bu güne ana kademelerde yani karar alma mekanizmalarında yer alan CHP´li siyasiler lütfen geçmişte bulunduğunuz koltukların ve bu milletin sizlere güvenmesinin hatırına partililere karamsarlık yaşatmayın, insanların duygularıyla oynamayın, CHP´nin parçalanmasını dört gözle bekleyenleri umutlandırmayın!

Her ne kadar iktidarın gücü elinde olan bir parti ve partili bir cumhurbaşkanı ve tekrar aday olacak olan başkan görünümlü Cumhurbaşkanı adayı karşısında sistemli bir çalışmayla Ülkemizden, değerlerimizden, özgürlüğümüzden ve demokrasi arzumuzdan vazgeçmek istemeyen Türk Milleti muhakkak bu zorlu süreci toplumsal barış ve insani değerle birlik ve beraberlikle bu bilinmezliği CHP´nin hamiliğinde güçlü bir mütabakatla atlatacaktır.

Bu ülke kolay kurulmadı ve yaşayabileceğimiz vatanımız TÜRKİYE´dir!

Yeter ki CHP özünden taviz vermeden herkesi kucaklayan bir dille yoluna devam etsin.

Son Sözüm: Bu ülkenin teminatı Cumhuriyet Halk Partisi ATATÜRK´ten aldığı güçle geçmişte olduğu gibi bugün de laik, demokratik ve modern Türkiye´nin savunucusu ve koruyucusu olacak ve olmaya da devam edecektir!

16.05.2017

Nermin AYDINLI

 

 

Anahtar Kelimeler: NEDEN
Yazarın Diğer Yazıları
KADININ İNSAN HAKLARI! (05 Aralık 2018 - Çarşamba)
BİR YILDIZ DAHA KAYDI! (14 Kasım 2018 - Çarşamba)
ŞİKAYETİM VAR! (28 Eylül 2018 - Cuma)
Kaybeden yine vatandaş! (12 Ağustos 2018 - Pazar)
BİZE BİZDEN BAŞKA DOST YOK! (21 Mayıs 2018 - Pazartesi)
SON TAHLİLDE! (10 Nisan 2018 - Salı)
SAHİ NEYDİ DOĞRU OLAN? (19 Şubat 2018 - Pazartesi)
YA ÇARE OLUN, YA ÇEKİP GİDİN! (19 Ocak 2018 - Cuma)
YAPMAYIN EFENDİLER! (20 Aralık 2017 - Çarşamba)
BİLMEDİĞİMİZ YAŞAMLAR! (28 Kasım 2017 - Salı)
BU ÇOCUKLAR HEPİMİZİN! (30 Ekim 2017 - Pazartesi)
VATAN KUTSALDIR! (30 Eylül 2017 - Cumartesi)
BU GEMİDE HEPİMİZ VARIZ! (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
BEĞENİN VEYA BEĞENMEYİN! (06 Ağustos 2017 - Pazar)
Tehlikenin farkındayım ya siz? (31 Temmuz 2017 - Pazartesi)
ADALETİN RENGİ OLMAZ! (23 Haziran 2017 - Cuma)
Dünya kurtarılabilir mi? (06 Haziran 2017 - Salı)
NERDEN NEREYE! (24 Mayıs 2017 - Çarşamba)
HALA GEÇ KALMIŞ DEĞİLİZ! (27 Nisan 2017 - Perşembe)
İnsanlar Makamla Onur Kazanmaz! (13 Nisan 2017 - Perşembe)
İYİ DÜŞÜNELİM! (01 Şubat 2017 - Çarşamba)
PANDORA´NIN KUTUSU! (15 Aralık 2016 - Perşembe)
BU HANGİ VİCDANA SIĞAR! (05 Aralık 2016 - Pazartesi)
Sayfa: