17 Şubat 2019 Pazar
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Son Yorumlananlar
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Bugün bana yarın sana lazım olacak nedir? ADALET GENE ADALETTİR

Unutma !
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BEĞENİN VEYA BEĞENMEYİN!
Elit Gazete
Tarih: 6.8.2017 09:35:40 / 778okunma / yorum
Nermin Aydınlı

BEĞENİN VEYA BEĞENMEYİN!

 

Son yıllarda gelişmelere baktığımızda endişelenmekte haklıyız diye düşünüyorum! Az çok şimdiye kadar yazılarımda gelişmelerle ilgili görüşlerimi dile getirdim. 15 Temmuz 2016´ya kadar PKK terör örgütü ile mücadele ederken gösterilen toleransla bütün kurumlara yerleşen ve ülkenin gerilemesine neden olan askeri ayağından başlayan her meslek mensupları ve çaycısına kadar araştırılan ve el, ele, kol kola olsalar dahi siyasi ayağının olmaması takdire şayan olup FETÖ  ile ilgili hala sır perdesi aralanmış değildir…

OHAL ile yönetilen Türkiye kolayca muhalefetsiz istenilen yasaları çıkarmaktadır. Bunların başında bir ülkenin gelecek temellerini oluşturan Milli Eğitimde son zamanlarda halkın istememesine rağmen eğitim müfredatında ki değişiklikler olup, temelin sarsılmaya çalışılmasıdır!

Bırakın; ‘Cihat bilmeden matematik öğretmenin faydası yoktur´ gibi kelime oyunlarını. Cihat ; ‘Gayretini ortaya koyma´ mı, yoksa diğer anlamı olan ‘Din uğruna yapılan Savaş´ mı? Matematikle öğretilecek?

Demokratik ve güçlü toplumun temelinde nitelikli insanlar vardır. Nitelikli insanların yetişmesi de çağdaş ve bilimsel esaslara dayalı eğitim ve öğretimin devletçe desteklemesiyle olur.

‘Dindar ve kindar nesil yetiştireceğiz´. sözünün arkasında yapılmak istenen 17 Haziran 2016´da kabul edilen Maarif Vakfı (MAVAK) yasasıyla eğitimde başlamış olup,

ne yazık ki modern, çağdaş bir eğitim yerine özellikle kız çocuklarının eğitimden uzaklaştırılma yöntemi olan 4+4+4 eğitim sistemiyle çocukları İmam Hatip liselerine zorunlu eğitime zorlayan, çocuk gelinlerinde ki artışı sağlayan, Milli Eğitim müfredatında yapılan değişikliklerle laik, bilimsel eğitimden uzak nasıl devletin her kademesi bir cemaat olan FETÖ´ye  teslim olmuşsa bundan sonra da bir başka yapılanmalara çocuklarımız teslim edilmek istenmektedir.

Bunların başında 45 çocuğa tecavüz vakası ile gündeme gelen ENSAR VAKFI olmak üzere diğer oluşumların eğitim kurumlarına girmesinde ki amaç dini eğitimin yaygınlaştırılması ile laik ve çağdaş eğitimin sistemden kaldırılması amacı taşıdığının göstergesi olduğu iktidar partisi yetkilisinin ´Siz beğenin veya beğenmeyin 15 Temmuz sonrası yeni bir devlet kuruldu ve bu devletin kurucusu da Recep Tayyip Erdoğan´dır sözü öyle alala de söylenmiş bir söz olmadığı düşüncesinde olup, acaba bu yapılanlarla pekiştirilmek mi isteniyor?

Veya kurulduğu düşünülen bu devletin adı açıkça neden dillendirilemiyor?

EY yetkili her kimsen veya kimseniz siz beğenin veya beğenmeyin ders kitaplarından silmeye çalışsanız da ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti tekdir ve kurucusu da Mustafa Kemal ATATÜRK´tür!

Bir devletin iç organıdır eğitim. İç organlar hastalanmaya başladı mı tedavisi iyi yapılmazsa hastalık tüm vücudu sarar ve kötü sonuç kaçınılmazdır.

Ne yazık ki Milli Eğitim Bakanlığı eğitimin dini vakıf ve cemaatlere devredilmesi ile ilgili yaptığı yönetmelik değişikliği özellikle yoksul çocukları korumasız bırakıp tehlikeye atmış olacaktır.

Bu artık başkanlık sisteminin ötesinde vakıflar ve dini cemaatler eliyle Milli Eğitim bozulmak isteniyor ki, kendi ideolojik kurumlarını oluşturarak toplumsal yapının bozulmasını ve demokratik sistemin yok edilmesini sağlayacak girişimlerdir!

Devlet, sorumluluğu altında ki çocuklara sahip çıkmak, ihmal ve istismardan korumak zorundadır ve Anayasa güvencesi altında olan eğitim sisteminde cumhuriyet düşmanı olan vakıf, dernek veya cemaatler dahil oluşumlara izin verilmemelidir. Özellikle veliler bilinçlendirilmeli, okullarda faaliyet gösteren dernek, vakıf, cemaatlerin etkinliklerinden çocuklar uzak tutulmalıdır. Bilhassa kimsesiz, yoksul, yardıma muhtaç çocuklar bu tür kuruluşların eline bırakılmamalıdır!

Milli Eğitim Bakanlığı Ensar, Birlik Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti gibi kuruluş ve vakıflarla olan anlaşmalarına son vermeli ülkenin çocuklarının onurlu ve güvenli bir gelecek için eğitimine devam etmelidir.

-Atamalarda yandaşlıktan vazgeçmeli, liyakata göre işin ehline görevler verilmelidir!

-Her bireyin eşit, adil olarak yararlandığı eğitim politikası izlenmelidir!

-Eğitimde bilimsel, laik kriterler esas alınmalıdır!

-Dini eğitim öğrencinin tercihine bırakılmalıdır!

-Eğitimde gerici ve cinsiyetçi politikalara son verilmelidir!

-Eğitimden kimse mahrum bırakılmamalı kesintisiz 12 yıl eğitim zorunlu olmalıdır!

-Çocuklar istemedikleri okullara değil, yetenekleri ile ilgili okullara teşvik edilmelidir!

Ülkemizin gelişmesi ile ilgili politikalar üretip, ayrıştırmaya son verip birlik, beraberlikle her sorunu halletmek için siyasi erklerin biran evvel akıllarını başlarına alması arzusuyla;

Özellikle biz kadınlar üzerinden üretilen politikalardan vazgeçilmelidir.Zira verilen hiçbir hakkımızdan vazgeçecek değiliz!

VE;

Bizim gibi yurtsever, vatanseverler aynı düşüncede olmasa da ne vatana ihaneti düşünmüş, ne de ihanet içinde olanları alkışlamıştır. Ülkenin bölünmez bütünlüğü içinde, kuruluş felsefemizden taviz verilmeden daha iyi, daha demokratik hakların medeniyetin en üst seviyede yaşanılmasını sağlayacak olan halkın iradesini yansıtan iktidarlarla sorunu olmamıştır.

Amma velakin beğenin veya beğenmeyin (!) tarihi kahramanlıklarla dolu, kurtuluş savaşı verip küllerinden Türkiye Cumhuriyetini kurmuş kahraman Türk Milleti olarak söz konusu vatan olduğunda, hak, hukuk, adaletin sarsılmasıysa, çocuklarımızın, kızlarımızın, kadınlarımızın ve geleceğimizin kararmasıysa, ülkenin mevcut düzeninden tavizler verilmeye başlandığına inanmışsa işte o zaman endişe duymakta haklıyız!

Beğenin veya beğenmeyin Türk Milleti ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa kemal ATATÜRK´e, silah arkadaşlarına, Mehmetçiklerine, vatanın bağımsızlığı için canını vermiş şehitlerine, gazilerine minnet duymuş ve duymaya da devam edecektir.

Milli duyguların köreltilmesine yönelik olan ulusal bayramların provokasyon olabilir düşüncesiyle yasaklansa bile,

Tarihe kahraman ve devrimci lider olarak geçen ATATÜRK fikirleriyle, açtığı çığırla, yaptığı devrimlerle o kadar güçlü ki, ne yapılırsa yapılsın yüreklerden ne adını nede eserlerini silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir!

SON SÖZ: "Gelecek için hazırlanan vatan evlatlarına, hiçbir güçlük karşısında yılmayarak tam bir sabır ve metanetle çalışmalarını ve öğrenim gören çocuklarımızın ana ve babalarına da yavrularının öğreniminin tamamlanması için hiçbir fedakarlıktan çekinmemelerini tavsiye ederim.

”Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir.” ."Mustafa Kemal ATATÜRK

06.08.2017

Anahtar Kelimeler: BEĞENİN, VEYA, BEĞENMEYİN
Yazarın Diğer Yazıları
KADININ İNSAN HAKLARI! (05 Aralık 2018 - Çarşamba)
BİR YILDIZ DAHA KAYDI! (14 Kasım 2018 - Çarşamba)
ŞİKAYETİM VAR! (28 Eylül 2018 - Cuma)
Kaybeden yine vatandaş! (12 Ağustos 2018 - Pazar)
BİZE BİZDEN BAŞKA DOST YOK! (21 Mayıs 2018 - Pazartesi)
SON TAHLİLDE! (10 Nisan 2018 - Salı)
SAHİ NEYDİ DOĞRU OLAN? (19 Şubat 2018 - Pazartesi)
YA ÇARE OLUN, YA ÇEKİP GİDİN! (19 Ocak 2018 - Cuma)
YAPMAYIN EFENDİLER! (20 Aralık 2017 - Çarşamba)
BİLMEDİĞİMİZ YAŞAMLAR! (28 Kasım 2017 - Salı)
BU ÇOCUKLAR HEPİMİZİN! (30 Ekim 2017 - Pazartesi)
VATAN KUTSALDIR! (30 Eylül 2017 - Cumartesi)
BU GEMİDE HEPİMİZ VARIZ! (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
Tehlikenin farkındayım ya siz? (31 Temmuz 2017 - Pazartesi)
ADALETİN RENGİ OLMAZ! (23 Haziran 2017 - Cuma)
Dünya kurtarılabilir mi? (06 Haziran 2017 - Salı)
NERDEN NEREYE! (24 Mayıs 2017 - Çarşamba)
NEDEN CHP? (16 Mayıs 2017 - Salı)
HALA GEÇ KALMIŞ DEĞİLİZ! (27 Nisan 2017 - Perşembe)
İnsanlar Makamla Onur Kazanmaz! (13 Nisan 2017 - Perşembe)
İYİ DÜŞÜNELİM! (01 Şubat 2017 - Çarşamba)
PANDORA´NIN KUTUSU! (15 Aralık 2016 - Perşembe)
BU HANGİ VİCDANA SIĞAR! (05 Aralık 2016 - Pazartesi)
Sayfa: