17 Şubat 2019 Pazar
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Son Yorumlananlar
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Bugün bana yarın sana lazım olacak nedir? ADALET GENE ADALETTİR

Unutma !
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BU GEMİDE HEPİMİZ VARIZ!
Elit Gazete
Tarih: 21.8.2017 09:20:24 / 479okunma / yorum
Nermin Aydınlı

 

 

BU GEMİDE HEPİMİZ VARIZ!

Kötü haberlerin tellalı gibi hisseden şahsım, çiçekli, böcekli, aşklı, meşkli makaleler yazmayı o kadar arzu ederdim. Kendime de kızmıyor değilim! Yazanları da tebrik ederim yoksa bunca olumsuzlukların içinden nasıl güzelliklerde kendimizi bulacağız!

Hep hayal kırklığı, hep mutsuzluk, hep yoksulluk, hep kan ve kin! Neden insanların mutlu ve huzurlu yaşaması için çareler aranmazda bir avuç insanların yüksek kalitede yaşamalarına insanlar seferber olur?

Dünya´nın kuralı mı gözyaşı, kin ve kandan beslenmesi insanoğlunun?

Özlem duyuyoruz elbette güzel yaşanan her şeye. Televizyonlarda hiddet, şiddet, dedikodu, kim kiminle ne yapmış, kim kime ne demiş, oturumlarda kendisini işin ehli görenler sayesinde insanları ayrıştırıcı, şakşakçılıkta çığır açmış  toplum iyice çıkmaza girmiştir.

Bazı kurum ve STK´ları tenzih ederim ki, tam bir yandaş, tam bir çıkardaş olmuş, yanlışa yanlış deme alışkanlığı tümden kaybolmuştur!

Hacivat´la Karagöz´ün atışmaları gibi tamamen toplumu ayrıştırıcı, öteleyici anlayışı halk endişe içinde izlemektedir.

Halkın iradesini yansıtan TBMM tümüyle yok sayılarak tek parti dönemine dönmüş, halkın iradesi tümüyle yok sayılmıştır!

Yanlışa yanlış demek demokrasinin gereğidir. Eğer insan yanlışa alkış tutuyorsa işte o zaman toplum ahlakı yavaş yavaş çöküntüye uğruyor demektir. İktidarların yanlış yapmasını muhalefet önler. Eğer muhalefetin sesi kısılır,  hak, hukuk, adalet sekteye uğratılırsa o toplum elbette geleceğinden endişe duyar!

Yolunda giden bir düzen içinde yönetilirse halk seçerek gönderdiği temsilcilerinin vatanı ve milleti için uğraşlarını gördükçe mutlu ve huzurlu olur. Bize bir anlatsanız da bilsek ey iktidar mensupları nedir isteğiniz?

Size inanmamızı istiyorsanız, insanları öteleyici bir üsluptan en kısa zamanda vazgeçmenizdir!

-Kurucu değerlerimize sahip çıkmanız, Mustafa kemal ATATÜRK´e minnetinizi ifade etmenizdir.

-Kindar ve dindar gençlik anlayışı içinde yaz boz tahtası haline gelen eğitim sisteminin çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması için yapılan yanlışlardan dönülmelidir.

-Türkiye´ye dayatılmaya çalışılan ılımlı İslam anlayışından, ülke´de yaşayan diğer etnik kökenleri yok saymak olduğundan vazgeçilmelidir.

-Herkesi FETÖ´cü, PKK´lı diye suçlamanız oldukça yanlıştır. Bizlerin istediği de hainlerin biran evvel cezasını çekmesidir!

-OHAL´in kaldırılmasını,

-Parlamenter sistemin işlerliğini kazanmasını,

-Sanayi, tarım ve Ekonominin düzelmesini,

-Liyakatın öne çıkmasını,

-Kuvvetler ayrılığı ilkesine dönülmesini,

-Temel hak ve özgürlüklerin güvenceye alınmasını,

-Hak, Hukuk, adaletin eşit uygulanmasını,

-Anayasa Mahkemesinin işlerliğinin kazandırılmasını,

 -Gelir dağılımında ki adaletsizliğin kaldırılmasını,

-Herkesi temsil edecek Tarafsız bir Cumhurbaşkanı,

-Dış politikamızın tekrar belirlenmesini,

-laiklik anlayışı içinde dini oluşumların siyasi alan dışında tutulmasını isteyen bu millet siz seçtiklerimizden bağımsız, özgür bir ülke, adaletin, hukukun eşit uygulanmasını istemektedir ki, kardeşçe, barış içinde yaşamaktır tek arzu ve istekleri…

En başta olmamasını arzu ettiğimiz partili Cumhurbaşkanı kendi seçmeni dışında kalan diğer vatandaşları temsil etmemektedir ki, güvenirliliğini yitirmiştir.

2019´a hedeflenilmesi elbette doğaldır. Bunu yaparken de özellikle ana muhalefet partisi CHP´ye ve onun liderine karşı yürütülen hoş olmayan propagandalar kitleyi üzmektedir ki, bu da insanları kin ve nefrete sürüklemektedir.

Siz sevin veya sevmeyin Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin demokrasisi, teminatı ve vatandaşın güvencesidir. Başında kim olursa olsun ATATÜRK´ün koltuğunun temsilcidir ve partililerinin lideridir. Sevin veya sevmeyin nasıl sizlere saygı duyulması isteniyorsa, kitlelerin temsilcisine de saygı duyulmalıdır.

Ülke şarampole doğru giderken herkes iyi düşünmelidir. Birileri bir şeyler hedeflemiş hedeflemesine de ne yazık ki vatandaşımız can ve geçim derdinde olduğu için tehlikeyi kavrayamamaktadır. Sistem değişikliği detaylı anlatılmadığı için ülkenin köklü bir değişime yani rejim değişikliğine girdiğini çözememektedir!

2019 bu ülke için çok önemli bir yıl! Alelade bir seçim olmadığı ortada! Yoksa bu kadar hiddetli konuşmalara neden ihtiyaç duyulsun!

Türkiye´nin gidişatında CHP´ye büyük görev düşmektedir ki;

CHP Genel Başkanı Sn.Kemal KILIÇTAROĞLU´nun başlattığı Adalet yürüyüşü ülkenin gidişatına dikkat çekmesi açısından Türkiye siyasi tarihinde son derece önemli olmuştur.

‘Yürüyüş bitti sonuç değişmedi´ demek milyonları umutsuzluğa itmektir. Bu yürüyüş toplumda güven yaratmış ve CHP´nin bundan sonra ki izleyeceği politika ile uzun vadede etkileri olacaktır. Adalet yürüyüşünün devamı niteliğinde ki Adalet Kurultayında hissedilen boşluklar değerlendirilecek kısa, orta ve uzun vade de siyasal gidişatta önemli rol oynayacaktır.

CHP otoriter bir yönetime doğru giden ülke gidişatını tek bir kişiye endekslemeden ülke sorunlarına odaklanmalıdır. CHP merkez sağda arayışını ve merkez sağ siyaset anlayışını bırakıp herkesin inancını, düşüncesini ve yaşamını güvenceye alacak kendi politikası ile 2019´a hazırlanmalıdır.

Bu gemide hepimiz varız!

En zor günlerini yaşayan Türkiye´nin tekrar özgürlükçü, eşitlikçi, demokratik bir anlayışla hak, hukuk ve adaletin tekrar inşa edilmesi noktasında ortak mücadeleyi herkesin yürütmesi gerekir.

Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan, birlikte ağlayan, birlikte gülen Türk, Kürt, Laz, Çerkez vs. dini, dili, mezhebi, inancı, siyasi kimliği her ne olursa olsun Türk´tür ve kardeşçe yaşamaya devam edecektir! Bizi bölmeye, parçalamaya, üzerimizde hain emellerini gerçekleştirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

"Türk milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir."
"Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür." M.Kemal ATATÜRK

SON SÖZÜM: Yüce Türk Milletinin Kurban Bayramı kutlu olsun…

21.08.2017

Nermin AYDINLI

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: GEMİDE, HEPİMİZ, VARIZ
Yazarın Diğer Yazıları
KADININ İNSAN HAKLARI! (05 Aralık 2018 - Çarşamba)
BİR YILDIZ DAHA KAYDI! (14 Kasım 2018 - Çarşamba)
ŞİKAYETİM VAR! (28 Eylül 2018 - Cuma)
Kaybeden yine vatandaş! (12 Ağustos 2018 - Pazar)
BİZE BİZDEN BAŞKA DOST YOK! (21 Mayıs 2018 - Pazartesi)
SON TAHLİLDE! (10 Nisan 2018 - Salı)
SAHİ NEYDİ DOĞRU OLAN? (19 Şubat 2018 - Pazartesi)
YA ÇARE OLUN, YA ÇEKİP GİDİN! (19 Ocak 2018 - Cuma)
YAPMAYIN EFENDİLER! (20 Aralık 2017 - Çarşamba)
BİLMEDİĞİMİZ YAŞAMLAR! (28 Kasım 2017 - Salı)
BU ÇOCUKLAR HEPİMİZİN! (30 Ekim 2017 - Pazartesi)
VATAN KUTSALDIR! (30 Eylül 2017 - Cumartesi)
BEĞENİN VEYA BEĞENMEYİN! (06 Ağustos 2017 - Pazar)
Tehlikenin farkındayım ya siz? (31 Temmuz 2017 - Pazartesi)
ADALETİN RENGİ OLMAZ! (23 Haziran 2017 - Cuma)
Dünya kurtarılabilir mi? (06 Haziran 2017 - Salı)
NERDEN NEREYE! (24 Mayıs 2017 - Çarşamba)
NEDEN CHP? (16 Mayıs 2017 - Salı)
HALA GEÇ KALMIŞ DEĞİLİZ! (27 Nisan 2017 - Perşembe)
İnsanlar Makamla Onur Kazanmaz! (13 Nisan 2017 - Perşembe)
İYİ DÜŞÜNELİM! (01 Şubat 2017 - Çarşamba)
PANDORA´NIN KUTUSU! (15 Aralık 2016 - Perşembe)
BU HANGİ VİCDANA SIĞAR! (05 Aralık 2016 - Pazartesi)
Sayfa: