Ankara
22 Eylül 2018 Cumartesi
Bugün
Güneşli
29 °C
15 °C
Pazar
Güneşli
28 °C
16 °C
Pazartesi
Güneşli
27 °C
11 °C
DOLAR
6.2671
EURO
7.3794
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Son Yorumlananlar
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Bugün bana yarın sana lazım olacak nedir? ADALET GENE ADALETTİR

Unutma !
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
“Almanya Osmanlıları”na savaş açtı
Elit Gazete
Tarih: 10.7.2018 21:15:52/ 79okunma / 0yorum

Alman İçişleri Bakanı Seehofer “Almanya Osmanlıları”na savaş açtı
10.07.2018 12:52

Almanya´da polis baskınları ve örgütlü suçlarla gündeme gelen “Almanya Osmanlıları” (Cermen Osmanlılar / Osmanen Germania) kapatıldı.

Berlin / Işın Toymaz

Türk çetesi Almanya Osmanlıları´nın yasaklanmasını Türk siyasetçiler ve Almanya Türk Toplumu Başkanı ABC için değerlendirdi. Yasağa destek veren Türk kökenliler, 8´i Türk 10 kişiyi katleden ırkçı yeraltı örgütü NSU davasının yarın sonuçlanacak olmasının ise yasakta etkili olduğunu belirttiler ve kararı “gündem saptırma” olarak nitelediler.

Alman Bakan Seehofer´in yasaklama kararına Türk kökenli siyasetçiler Gönül eğlence ve Hakan Taş ve Almanya Türk Toplumu (TGD) Eş Başkanı Gökay Sofuoğlu´ndan da destek geldi. Kararı “yerinde” bulan eğlence, Taş ve Sofuoğlu ABC´ye yaptıkları açıklamada Seehofer´in aynı kararlılıkla diğer organize suç örgütlerinin üzerine gitmesini beklediklerine de dikkat çektiler.

Geçen Mart ayı ortasında gerçekleştirilen, örgütün yapısı, yönetimi ve amaçlarına ilişkin araştırmalardan elde edilen sonuçlara dayandırılan yasağı Sol Parti Berlin Eyalet Meclisi Milletvekili Hakan Taş, Almanya Türk Toplumu Eş Başkanı Gökay Sofuoğlu ve Birlik´90 / Yeşiller Partisi Essen Teşkilatı Başkanı Gönül Eğlence şöyle değerlendirdi:

´BU SUÇ ÖRGÜTÜNÜN TÜRK DEVLETİ İLE İÇ İÇE OLDUĞUNU BİLİYORUZ´

Sol Parti Berlin Eyalet Meclisi Milletvekili Hakan Taş:

"Almanya´da rocker dediğimiz, motorcu kulübü benzeri çok sayıda suç örgütü var. Ancak sadece motor kullanmak için bir araya gelen grupları ayrı tutuyorum.

Bütün motorcu gruplar aslında sıkı denetim altında. Bununla birlikte kolaylıkla yasaklanamıyorlar. Çok uzun süreli bir prosedür bu. Almanya Osmanlıları´nın Almanya genelinde 300 üyesinin var olduğu söyleniyor. Ama sosyal medyadaki takipçilerine, destek verenlere baktığımızda bunun çok yüksek rakamlara ulaştığını görüyoruz.

Uzun yıllar bunun nasıl tehlikeli bir oluşum olduğuna dikkat çekiyorduk. Elimizde belge yok diye yasaklayamıyorlardı. Üstelik bu organize suç örgütünün Türk devleti ile iç içe olduğunu da biliyoruz.

´SELEFİLER GİBİ TEHLİKELİLER´

Tehdit etme ve korkutma adına da uyarılar vardı. Ve en nihayetinde yasaklanması elbette sevindirici. Bütün mal varlığına da el konuluyor. 300 üyenin gidip başka bir motorcu kulübüne üye olması ise engellenmelidir. Bu üyeler de Selefiler gibi tehlikeli olduğundan sıkı denetlemek gerekir. Her gün polise gidip kimliklerini göstermeliler.

Şunu da söylemek gerekiyor: Almanya Osmanlılarını yasaklaması öncelikle Seehofer´in ayrıştırıcı politikalar izliyor izlenimi oluşturabilir. Yok değilse ve ciddi ve samimiyse Bakan Seehofer´in diğer benzeri kuruluşlara da aynı katı tutumla yaklaşması gerekir. Kimin tarafından yasaklanması önemli değil, yasaklanması sevindiricidir. Ancak diğer nazi gruplara da aynı tutum içinde yaklaşmalıdır. Bu karar hem Alman kamuoyunu hem de Türk kamuoyunu rahatlatmıştır.

´ALMAN TARAFI, 6 BİN TÜRK CASUSUN NELER YAPTIĞINI KAMUOYUNDA PAYLAŞMALI´

Almanya´da 6 bin Türk casusun olduğu söyleniyor. Bununla birlikte Türk devletinin çatısı altında 900 Ditib camisi de var. Aynı siyasi çizgiye sahip başka kuruluşlar da var. Türk devleti destekli çalışma yapan söz konusu kuruluşların da kontrol altında tutulması gerekiyor. Ditib´in ise yeniden yapılanmaya gitmesi gerekiyor. Devlet ile işbirliği içinde yer almaması gerekiyor. Bunu istediğini ve başarabileceğini ise tahmin etmiyorum. Ayrıca Almanya´nın, 6 bin kişiyle Türk devletinin Almanya´da neler yaptığını kamuoyuyla paylaşması gerekiyor. AB´den para desteği alıyor, partneri olduğu bir ülkede Türkiye´nin böylesi işleri yürütmesi doğru değil. 6 bin kişin derhal durdurulması gerekmektedir. Alman devletinin bu yönde Türkiye´yi uyarması gerekir. Almanya´nın artık ikili oynamasına son vermesi gerekiyor. AB´nin ise Türkiye´ye dönük ortak politikalar yürütmesi gerekiyor."

´YILLAR ÖNCE TEHLİKEYE DİKKAT ÇEKMİŞTİK´

Almanya Türk Toplumu Eş Başkanı Gökay Sofuoğlu:

"Almanya Osmanlıları´na karşı Almanya´da ilk uyarıda bulunan, tehlikeye işaret eden, gündeme getirenlerden biri de benim. 2010 yılında Apocular adlı grupla çarpışan Almanya Osmanlıları en son Berlin´deki “idam isteriz” mitinginin koruması oldu. İlk kez resmen görev aldılar. Selefiler nasıl Almanya´daki İslam imajı için tehlikeliydiyse bunlar da Almanya´daki Türklerin imajı için çok tehlikeli. Yasak, doğru bir karar. Ancak buna benzer, diğer grupların da yasaklanması gerekir. Apocular adlı grubun örneğin. Diğer nazi gruplarının da.

“YASAK DOĞRU AMA STRATEJİK. GÜNDEM DEĞİŞTİRME AMACINI TAŞIYOR”

Alman İçişleri Bakanı Seehofer, yanlış şeylerin üstünü örtmek için doğru zamanda doğru adım attı diyebiliriz. Yarın Münih´te NSU davası sonuçlanacak. Seehofer, Almanya Osmanlıları yasağı ile gündemi de saptırdı. Seehofer keşke NSU ile ilgili de bir açıklama yapsa, Nazi gruplarını da yasaklayacağını bildirse. Bu yasak kararı stratejik bir karara benziyor.

Ancak yasaklamak yetmez. Bu örgütün üyelerinin yer altına inmeleri de engellenmeli. Aynı şeyi NSU için de bekliyoruz. O katillere silahı verenleri, konum yaratanları, arkadaki bütün güçlerin bulunması gerekiyor."

“ALMANYA OSMANLILARINA GELENE KADAR AfD TIRMANIYOR. ONA BAKSIN”

Birlik´90 / Yeşiller Essen Teşkilatı Başkanı Gönül Eğlence

"Almanya Osmanlılar kapatılmış, iyi de olmuş. Tıpkı diğer suç örgütleri gibi kapatılabilir. Açıkçası sevindik. Bu ve buna benzer organize suç örgütlerinin yasaklanması doğru karar. Ancak derdimiz daha büyük. Almanya´da sağ popülist parti AfD yüzde 17´ye kadar tırmandı. Brexit derdimiz var. Avrupa dağılıyor, işsizlik had safhada. İçişleri Bakanı da bir an önce polis mi, Bavyera´daki sınır koruma mı, görevi nedir bir karar versin. Görev tanımını kendisine veren olmamış galiba.

Öte yandan kara para aklama, evrakta sahtecilik, şantaj, uyuşturucu suçları ile ilgili arka arkaya baskınlar düzenlenen ve operasyonlarda akrep tipi makinalı tüfeklerin de ele geçirildiği ve ülkedeki Türk muhalifleri ve Kürtleri avladığı iddiaları ile de gündemde olan Almanya Osmanlıları boks kulübünün 16 noktada faaliyet gösteren şubesinin faaliyetleri bu sabah durduruldu.

Alman İçişleri Bakanı Horst Seehofer söz konusu Türk çetenin faaliyetlerini yasakladığını belirterek “Kim hukuk devletini reddederse bizden sabır beklemesin” dedi.

TOPLUM İÇİN AĞIR TEHLİKE

Almanya İçişleri Bakanlığı´nın açıklamasında söz konusu örgütün toplum için ağır tehlike oluşturduğu, Almanya Osmanlılarının hedef ve eylemlerinin ceza yasalarına aykırı olduğu vurgulanırken, açıklamaya paralel bu sabah Baden Württemberg, Bavyera, Hessen ve Rheinland Pfalz eyaletlerinde eş zamanlı çok sayıda baskın yapıldığı da bildirildi.

Hıristiyan Sosyal Birlik Parti´li (CSU) Bakan Seehofer da Alman haber dergisi Focus´un açıklamasında federal ve eyalet düzeyinde örgütlü suçlarla kararlı bir şekilde mücadeleye devam edeceklerini buna rocker benzeri motosiklet grupların da dahil olduğunu bildirdi.

Geçtiğimiz Aralık ayındaki Alman güvenlik birimlerinin dinleme ve gözlem protokollerine göre dönemin AKP milletvekili Metin Külünk´ün de birçok kez Almanyalı Osmanlılar´ının ileri gelen isimlerine para verdiği ya da verdirdiği öne sürülmüş, Almanya´daki soruşturma ekipleri bu parayla ateşli silah da satın alındığı ihtimaline dillendirmişti."

https://www.abcgazetesi.com/dunya/alman-icisleri-bakani-seehofer-almanya-osmanlilarina-savas-acti/haber-93634
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Almanya Osmanlıları savaş açtı
Yemen´de insanlar kıtlık nedeniyle ot yemeye başladı
Yemen´de insanlar kıtlık nedeniyle ot yemeye başladı
GAZETE DUVAR
BM: Türkiye ve Rusya, İdlib mutabakatı konusunda “iyimser”
BM: Türkiye ve Rusya, İdlib mutabakatı konusunda “iyimser”
DW
Bulgaristan´da gözaltına alınan Alman vatandaşı: PKK ile ilişkim yok
Bulgaristan´da gözaltına alınan Alman vatandaşı: PKK ile ilişkim yok
DW
Alman istihbaratı DİTİB´i izlemeyi gündemine aldı
Alman istihbaratı DİTİB´i izlemeyi gündemine aldı
DW
Almanya´da hak savunucularından Erdoğan´a protesto hazırlığı
Almanya´da hak savunucularından Erdoğan´a protesto hazırlığı
DW
Binlerce Kıbrıslı Rum, Kuzey Kıbrıs´ta TL´ye akın ediyor
Binlerce Kıbrıslı Rum, Kuzey Kıbrıs´ta TL´ye akın ediyor
SPUTNIK NEWS
IMF´den Türkiye açıklaması
IMF´den Türkiye açıklaması
SPUTNIK NEWS
SDG: IŞİD´lileri sonsuza dek tutamayız, geldikleri ülkeler geri almalı
SDG: IŞİD´lileri sonsuza dek tutamayız, geldikleri ülkeler geri almalı
BBC
Merkel´den Putin´e İdlib telefonu
Merkel´den Putin´e İdlib telefonu
DW
Türkiye Kuzey Irak´ta Savaş Yasalarını İhlal Etmiş Olabilir´
Türkiye Kuzey Irak´ta Savaş Yasalarını İhlal Etmiş Olabilir´
VOA
ABD Dışişleri Bakanlığı Terör Raporunu Açıkladı
ABD Dışişleri Bakanlığı Terör Raporunu Açıkladı
VOA
Suriye´den kaçırılan eserler nereye gitti?
Suriye´den kaçırılan eserler nereye gitti?
GAZETE DUVAR
Mutabakat İdliblilere nefes aldıracak
Mutabakat İdliblilere nefes aldıracak
DW
Uluslararası Ceza Mahkemesi Rohingyalar için soruşturma başlattı
Uluslararası Ceza Mahkemesi Rohingyalar için soruşturma başlattı
DW
Putin: "Türk uçağı, bilinçli olarak vurmuştu..
Putin: "Türk uçağı, bilinçli olarak vurmuştu..
TURKRUS
Erdoğan ve Putin´e BM´den teşekkür
Erdoğan ve Putin´e BM´den teşekkür
AMERİKALI TURK
IFC´den Türkiye´ye 1.1 milyar dolar yatırım
IFC´den Türkiye´ye 1.1 milyar dolar yatırım
AMERİKALI TURK
‘Avrupalılar´ın Çoğu Müslümanlar´ın Bazı Kıyafetlerine Kısıtlamaları Destekliyor´
‘Avrupalılar´ın Çoğu Müslümanlar´ın Bazı Kıyafetlerine Kısıtlamaları Destekliyor´
VOA
‘Sanki Dünyanın Kumbarasıyız Herkes Bizi Soydu´
‘Sanki Dünyanın Kumbarasıyız Herkes Bizi Soydu´
VOA
‘Anlaşma Kalıcı Olursa Destekleriz´
‘Anlaşma Kalıcı Olursa Destekleriz´
VOA
Kuzey ve Güney Kore liderleri: Kore için yeni bir gelecek başlıyor
Kuzey ve Güney Kore liderleri: Kore için yeni bir gelecek başlıyor
BBC
Milyarderler neden medya sahibi olmak ister?
Milyarderler neden medya sahibi olmak ister?
BBC
Suriye´de Rus uçağının düşmesi uzun vadede nasıl sonuçlar doğurur?
Suriye´de Rus uçağının düşmesi uzun vadede nasıl sonuçlar doğurur?
BBC
Doğu Akdeniz Paktı için imza hazırlığı!
Doğu Akdeniz Paktı için imza hazırlığı!
GAZETE DUVAR
AİHM´den başörtüsü kararı
AİHM´den başörtüsü kararı
ARTI GERCEK
Ortaçağ´daki kadın papa efsanesi gerçek olabilir
Ortaçağ´daki kadın papa efsanesi gerçek olabilir
ARTI GERCEK
Suriye: Soçi anlaşması bir şey değiştirmeyecek
Suriye: Soçi anlaşması bir şey değiştirmeyecek
ARTI GERCEK
BM´den Arakan çağrısı
BM´den Arakan çağrısı
AVRUPA GAZETE
4 maddede İdlib uzlaşması
4 maddede İdlib uzlaşması
MEDYAGUNLUGU
Türkiye´nin yardıma ihtiyacı var
Türkiye´nin yardıma ihtiyacı var
DW